1. AVANTAJ SEPET’E GİRİŞ

1.1. İlk Giriş ve Üyelik Kaydı Oluşturma 

www.avantajsepet.com adresine giriniz. 

Gelen ekranda AVANTAJ SEPET’E KAYIT OL butonuna tıklayarak kayıt ekranının gelmesini sağlayınız. 

Aşağıdaki gelen yeni kayıt ekranına e-posta adresinizi yazınız ve sisteme giriş için güvenli olacağını düşündüğünüz şifrenizi belirleyeniz. Her sisteme girişinizde bu şifreyi girmeniz gerekeceğinden, hatırlayacağınız güvenli bir şifre olması tavsiye edilir. İstenilen bilgileri doldurduktan sonra ÜYELİĞİMİ AKTİF ET butonuna tıklayınız.

Sistem mail ve şifre kaydınızı alarak yazmış olduğunuz mail adresinize oturum açma bilgilerinizi gönderecektir.

Üyeliğinizi başlatabilmek için mail adresinize gönderilen maildeki ÜYELİĞİMİ AKTİF ET butonuna basmanız gerekmektedir.

1.2. Üye Girişi 

Üyeliğinizi aktif ettikten sonra belirlemiş olduğunuz sabit şifrenizle giriş yaparak alışveriş yapabilirsiniz. 

www.avantajsepet.com adresine giriniz. 

Gelen ekranda e-posta adresinizi ve şifrenizi ilgili alanlara yazarak GİRİŞ YAP butonuna tıklayınız.

1.3. Şifre İşlemleri 

Şifrenizi ekranda girdiğinizde www.avantajsepet.com sayfasına erişirsiniz. Şifrenizi unutursanız 1.3. bölümünde anlatılan işlemleri uygulayarak yeni şifrenizi temin edebilir ve siteye giriş yapabilirsiniz. 

Şifrenizi unutursanız, “şifremi unuttum” butonuna basarak şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. Bu butona bastığınızda aşağıdaki ekran gelecektir.

Mail adresinizi yazarak “şifre sıfırlama” butonuna bastığınızda mail adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir link gönderilecektir. 

Bu linke tıklayarak yeni şifrenizi tekrar oluşturunuz.

Şifrenizi herhangi bir zaman değiştirmek istediğinizde Hesabım menüsünden Hesap Detayları sekmesi içinde yer alan parola değiştirme bölümünden değiştiriniz. 

2. HESABIM 

HESABIM menüsünden kişisel bilgilerinizi, fatura ve gönderim adresinizi tanımlayınız. Girdiğiniz siparişlerinizi ya da daha sonra incelenmek üzere favorilerinize attığınız ürünleri bu menüde görebilirsiniz. Mevcut sisteme giriş şifrenizi yine bu menüden değiştirebilirsiniz. 

3. ALIŞVERİŞ 

Avantajsepet.com’un size sunduğu ürünleri FAVORİLER’inize ekleyerek daha sonra incelenmek üzere kayda alabilirsiniz. 

SEPET’inize ekleyerek, satın alma aşamasına geçebilirsiniz. SEPET’inize eklediğiniz ürünleri sağ üst köşede yer alan süpermarket arabası ikonuna tıklayarak görebilirsiniz. 

4. SATIN ALMA ve ÖDEME 

Sepetinizdeki ürünleri ister doğrudan ÖDEME butonuna basarak ister sepetinizi görüntüledikten sonra ÖDEME SAYFASINA git butonuna basarak ödeme aşamasına geçebilirsiniz. 

Sisteme adres bilgilerinizi kayıt ettiyseniz, sipariş faturalama ve sevkiyatı için bilgileriniz otomatik olarak gelir. 

Ödeme metodunuzu kredi kartı veya havale olarak belirleyebilirsiniz. 

Havale olarak seçilen ödemelerde, siparişinizin kargolaması belirtilen banka hesap numaralarına ödeme yapmanız akabinde gerçekleştirilir. 

3 gün içinde ödeme yapılmayan siparişler otomatik olarak İPTAL edilir. 

Kredi kartı olarak gerçekleştirilen ödemelerde, ödemenizin onaylanması sonrasında gönderim için hazırlanma ve kargo aşamalarına geçilir. 

Kredi kartı seçeneğinde, axess, bonus, maximum, cardfinans, world, paraf, bankkart kredi kartlarına farklı vade seçenekleri için lütfen kart tipinizi seçip vade ve oranları inceleyiniz.